fbpx

MAD DROP espresso & brew bar – pokojné miesto v rušnom meste

11168897_1449618805330849_2221725918334919760_o
MAD DROP espresso & brew bar | Radlinského 24 Bratislava

Za päť dní som dvakrát otočil Bratislavu, čo je pri troj- hodinovej ceste do a z nej naozaj dosť zabitý čas vo vlaku. Dnes už však viem, že prijímačky, na ktoré som sa hnal stáli minimálne v jednej z možností za to. Vo vlaku smer PD → BA som si zabezpečil super filter (Nicaragua Maracatura by 9 grams coffee), ktorý som si stihol pripraviť ešte doma. Za dva dni v hlavnom meste som však pocítil nedostatok kofeínu z niečoho lahodného (cháp filter), a tak som musel vyhľadať najbližšie možné miesto kde ma dobijú kávou. Do centra som však nestíhal ísť.

DSC_0159MAD DROP sa nachádza v blízkosti železničnej stanice a tak táto voľba padla okamžite za tú najvhodnejšiu. Nenápadný podnik. Útulný, malých rozmerov s cool dizajnom a príjemnými ľuďmi. Pár schodov vás zavedie k baru a do priestoru, kde sa odvíja celá pohostinnosť. Človek by absolútne nečakal, že tento podnik niekde tam za rohom pokračuje ďalej. No pokračuje! Exkluzívnou záhradou, ktorá ponúka neskutočnú oázu ticha. Absolútne opozitum bratislavskej atmosféry. Vstupujete z rušnej ulice, prejdete pár krokov cez interiér a vchádzate do tichého trávnatého prostredia, bez hluku.

Zachcelo sa mi dobrého filtra a tak bol výber jasný. Martinka, owner & co-founder MAD DROP, na mňa vytiahla niekoľko balíčkov čerstvých kávičiek. Moje oči upriamila naturálna Colombia od českej pražiarne Nordbeans, ktorú som pár dní pred odcestovaním našiel na webe. Bola to naozaj zaujímavá chuť. 🙂

Moja druhá návšteva o päť dní neskôr ma opäť dohnala ku chtíču kvalitnej kávy. Zvolil som znova Nordbeans. Tentokrát však lahodnú Kostariku spracovanú honey metódou.

IMG_20160614_152751

Povinné objednávanie pri bare robí v tomto podniku svoje čaro. Jednak odmeníte pracujúceho človeka, ktorý vám môže všetko ponúknuté priamo ukázať (4 a viac balíkov kávy), teda nemusí s tým cestovať za vami a samozrejme aj vy vidíte, čo a kde sa odohráva a kde sa pripraví vaša objednávka. Čistá voda je tu tiež samozrejmosťou, ako v ďalších kvalitných (dnešných) prevádzkach. Nájdete ju buď priamo na stoloch vo veľkých fľašiach s pohármi pri nej alebo je celý water service pripravený na samotnom stolíku. Druhá možnosť platí hlavne na spomínanej terase.

Foursquare hovorí: ,,Similar to Urban House and W cafe“

Takže ak sa nachádzate blízko vlakovej stanice, potrebujete ukojiť svoje kávové chute no do mesta už nemáte čas ísť, máte možnosť navštíviť tento podnik. A ak naopak máte dostatok času a chcete relaxovať v tichu rušnej Bratislavy, MAD DROP je ideálne miesto.


www.maddrop.skwww.facebook.com/maddropcoffee

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.