fbpx

Leto je tu! Čo ma čaká a neminie?

Opäť raz sa vám ozývam po dlhšej dobe. Koniec strednej školy so sebou prináša mnoho skúšok, ktoré neobišli ani mňa. Ale je po všetkom, dokonca úspešne a leto klope na dvere. Čo klope, už si ich aj otvorilo!

Po minulom pracovnom lete som sa rozhodol tento rok trocha zvoľniť. Najprv som si myslel, že budem nonstop udržiavať okolo seba nejakú chill zónu, no čím viac sa blíži júl, tým viac aktivít sa mi kopí v diári. Ale o to lepšie pre vás, pretože bude o čom písať.

Pomaly ale isto budem viac a viac času tráviť v Bratislave. Jednak sa tam chystám po prázdninách začať pracovať a možno aj študovať. No a tým pádom sa mi tam už teraz darí viac zavítať či už kvôli prijímacím skúškam na výšku alebo kvôli mnohým iným veciam a vybavovačkám. Napríklad sa konečne chystám zúčastniť môjho prvého oficiálneho riadeného cuppingu káv! Ak všetko pôjde tak ako má, koncom júna by som ho mal absolvovať a report určite čakajte aj tu.

Veľkou správou pre kávových fanúšikov na Slovensku je, že Valerián Hrala (zakladateľ Green Plantation a dovolím si povedať že jeden zo štartérov novej kávovej vlny u nás) k nám po dlhom čase zavíta a priletí z Kalifornie už tento víkend. 26. júna naviac organizujú spolu s Petrom Ondrejkom ,,Deň otvorených dverí v Green Plantation v Komárne„. Wow! Žeby ďalšia možnosť sa kávovo vyžiť?

Najbližším novým článkom obohatím kategóriu ,,Na návšteve„, pretože sa mi pri mojich dvoch návštevách Bratislavy (ktoré som absolvoval za päť dní) podarilo spoznať nový podnik. Fakt ultra super cool podnik! 🙂

A ešte pár noviniek, ktoré vás čakajú na blogu:

  • Podarilo sa mi (snáď úspešne) presvedčiť moju priateľku aby sme čo to počas leta upiekli a spravili o tom report s fotografiami a pokecom. Preto tá nová sekcia hore s názvom ,,Foodblog s ňou„. Najprv som si myslel, že názov je len pracovný, ale čím ďalej tým viacej sa mi páči a pravdepodobne sa už meniť nebude.
  • Leto je horúce a ja sa vám budem snažiť pripraviť nejaký letný kávový nápoj. To je taký ten, ktorý pôsobí ako káva – teda vás nakopne, povzbudí, ale okrem toho vás aj osvieži. Pretože poväčšine (ak nie aj stále) bude pripravovaný na studeno. A hlavne v domácom prostredí, takže si ho s malými pomôckami budete môcť pripraviť aj vy! No nie je to super?

Sledujte aj môj instagram, začínam sa mu viacej venovať a to na dennej báze (nakoľko počty sledovateľov rastú do výšin). Budem sa tešiť ak zostanete verní stránke, prípadne články, ktoré sa vám budú páčiť aj prezdieľate.

Teším sa na vás, majte sa krásne 🙂


P.S.: Keď stretnete človeka s nálepkami na telefóne, diári či všade inde, kde to bude držať a pri prvých kvapkách sa to nezmyje, som to ja! 😀 Zastavte ma, rád sa s vami porozprávam, prehodím pár slov alebo skočím na kávu ak bude viac času. Nálepky patria do môjho nového claimu. Vytvoril mi ho brácho a je fakt cool. Takže poznávacia značka je:

na FB

 

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.