fbpx

KeepCup Longplay | recenzia

Spoločnosť KeepCup vstupuje do tohtoročnej jesene s novým produktom. KeepCup Longplay je vylepšením doterajších modelov znovapoužiteľných take away pohárov. V desiatich farbách a dvoch veľkostiach si ho už dnes môžte zakúpiť aj na slovenskom trhu.

KeepCup Longplay

Nový KeepCup Longplay sa od KeepCup Brew na pohľad moc nelíši. Až pri podrobnejšom skúmaní zistíte, že ho tvoria dve vrstvy. Vnútorná sklenená a vonkajšia tritanová. A práve v tom tkvie podstatná vlastnosť tohto druhu – vďaka dvojitej stene tak KeepCup Longplay udrží nápoj dlhšie horúcim alebo studeným a navyše zamedzuje kondenzácii vody na povrchu. Čo je však pre mňa najväčšou výhodou, že sklenený pohárik sa konečne dá uchopiť za ktorúkoľvek jeho časť bez následného popálenia sa. V tomto smere sa KeepCup teda vyznamenal. Stalo sa mi totiž dosť často, že som po naliatí filtrovanej kávy KeepCup musel držať za silikónový prstenec, ktorý bol o čosi chladnejší ako jeho celá sklenená časť. Dnes je to však už minulosť.

KeepCup LongplayĎalšou výhodou je vo vrchnáku. Mám pocit, že výrobcovia zmenili tesnenie otáčajúceho sa vrchnáka, pretože ten už nepreteká. Či je tomu tak len v prvých dňoch alebo si túto vlastnosť KeepCup ponechá, sa dozviem neskôr pri jeho používaní. Samozrejme, určite sa nechystám s KeepCup skákať bungee jumping, no opäť som zažil situácie, kedy som s kávou musel zvoliť rýchlejšie tempo chôdze a v tom prišlo presakovanie z hornej časti pohára.

Keďže je však nový KeepCup Longplay tvorený dvoma vrstvami, odzrkadlilo sa to aj na jeho váhe. Je oveľa ťaží ako jeho predchodcovia, čo vás zo začiatku môže trocha vyviesť z miery. Tak ako sa to stalo mne. No pri pravidelnom používaní si zvyknete a nebudete to vnímať. Ďalším negatívom podľa mňa je nutnosť pravidelne ho umývať. Tým samozrejme nemyslím umývanie pohára ako takého, ale rozobratie vonkajšej vrstvy a následne umytie oboch vrstiev samostatne. A dôkladné vysušenie k tomu. Prečo? Pretože priestor medzi vrstvami sa dôsledkom horúcich nápojov zahmlieva a vlhne. Tento priestor je naviac uzavretý gumovým prstencom, čo spôsobuje, že vzduch sa nevymieňa. Takže aby ste predchádzali akýmkoľvek baktériám, odporúča sa pri pravidelnom používaní raz do týždňa dve vrstvy od seba oddeliť, umyť každú samostatne a dôkladne vysušiť.

KeepCup Longplay je však skvelým produktom, ktorý vám pomôže odniesť si svoj nápoj kedykoľvek a kdekoľvek. Či už sa jedná o kávu, čas alebo limonádu. Je na vás či sa rozhodnete naplniť ho teplým alebo studeným nápojom.

KeepCup Longplay dostanete na Slovensku u oficiálneho distribútora a predajcu – spoločnosť Mabets.

V Mabets sú presvedčení, že vášeň pre ekológiu a jednoduchý dizajn robí život a svet okolo nás krajším. Dennodenne prinášajú ľuďom radosť z originálnych, štýlových a znovu použiteľných produktov, akými sú napríklad aj znovu použiteľné poháre KeepCup. Tie sa snažia odpovedať na problematiku tisícok vyhodených take away/to go pohárov a prinášajú tak možnosť opäť použiť jeden orodukt na viacero ďalších nápojov.

Kupujte KeepCup Longplay cez e-shop, z pohodlia svojho domu, na www.mabets.sk alebo www.mojpoharik.sk.

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.