fbpx

Aplikácie prišli aj do sveta kávy. A čo vy? Podelíte sa o svoje zážitky?

V tejto dobe, kedy vládnu telefóny a počítač už nie je skoro pre nikoho novinkou, bolo len otázkou času, kedy sa aplikácie vnoria aj do svwta gastronómie. Áno, množstvo aplikácií už funguje. Sú to tie, ktoré vám poskytnú recenziu cez obyčajných ľudí z reštauračných zariadení. Svet kávy sa však začína rozvíjať aj za pomoci novej aplikácie s názvom Source.

Zatiaľ dostupná aplikácia len pre zariadenia iOS je novinkou z rúk šikovného žiaka strednej školy. Ten sa vďaka stáži v renomovanej slovenskej IT firme vedel so svojim nápadom rýchlo rozbehnúť. ,,Počas letnej birgády som začal objavovať výberovú kávu. Zistil som, že v podnikoch na Slovensku nie je ľahko dostupná,“ hovorí o projekte Marek, ktorý sa momentálne pripravuje na maturitnú skúšku.

Po pravde som zo začiatku mal voči aplikácii trocha privreté oči. Prečo? Pretože takýchto vecí tu už bolo moc veľa. A všetky po pár týždňoch zlyhali. Tak som tomu dal čas. Ale aplikáciu som si samozrejme nainštaloval a začal ju skúšať. Má naozaj jednoduché rozhranie. Tvorí ho mapa celého sveta a znak plus slúži na pridanie kávového nápoja pre určite miesto. A ak sa už rozhodnete niečo pridať, zverejnené to bude až po schválení administrátorom. To je správne. Informácie tak budú pravdivé a preverené. Nemôže sa tým pádom stať, že by sa tam začal tvoriť nejaký spam.

Voči aplikácii by som mal asi len jednu výhradu. Nie je dostupná pre operačný systém Android. Ale vraj, podľa slov Mareka, je už aj toto v štádiu riešenia.

Cieľom tejto aplikácie je podľa tvorcu vytvoriť akúsi sociálnu sieť kávomilcov. Podľa môjho dlhšieho skúmania má aplikácia potenciál. Doteraz som pri hľadaní informácií o kvalitnej káve v nejakej časti Slovenska musel niekoľkokrát kliknúť na podstránky facebooku, aby som sa tak dostal do skupiny Kávomilcov a otvoril si dokument s odporúčanými kaviarňami. Ten tam vytvorili práve členovia skupiny. Takto však prišla na svet aplikácia, ktorá sa ovláda oveľa rýchlejšie, ukáže vám fotografiu produktu, jeho cenu ako aj subjektívne ohodnotenie prispievateľa. Dávam tomuto projektu plus a verím, že sa jeho existencia udrží na svete dlhšie ako mnoštvo projektov, ktoré boli kedysi vznikajúcimi Startup-mi no dnes o nich už vôbec nepočuť.

Tento projekt bol formou písaného a propagovaného článku podporený blogerom bez akéhokoľvek nároku za honorár.
Zdroj fotografií: Source – Váš zdroj dobrej kávy

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber podobných!

Nie, nebudem vás otravovať blbosťami. Iba vždy, keď uznám za vhodné, dám vám vedieť o novom článku na mojom blogu. A ak vás to bude otravovať, jednoducho sa z odberu odhlásite. Nič viac a nič menej. To je fér, nie?

[mc4wp_form id=“1784″]

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.