fbpx

Leroy bar & café v Banskej Bystrici

Leroy | bar & café | Námestie SNP 14, Banská Bystrica
Leroy | bar & café | Námestie SNP 14, Banská Bystrica

V jednu zamračenú nedeľu poobede sa rodičia rozhodli ísť pozrieť Múzeum SNP do Banskej Bystrice. ,,Dostal som pozvanie“ aj ja a tak som sa k ním pripojil. Veď oco si bude môcť dať kvalitné banskobystrické pivko Urpiner a ja to domov odšoférujem.

Už počas posledných minút prehliadky expozície múzea ma napadlo, že by som mohol spojiť príjemné s užitočným a cez mobilnú aplikáciu Foursquare nájsť vhodný podnik. Tak aby bol vlk sýty aj ovca celá – čiže, aby si jeden z rodičov mohol dať čapované pivo a druhý (mama) zase kvalitnú kávu, ktorú som ju v posledných mesiacoch naučil piť. Pre mňa bol tento výjazd ako dobrý relax po baristickej súťaži, ktorú som absolvoval v piatok pred víkendom.

Leroy | bar & café | Námestie SNP 14, Banská Bystrica
Leroy | bar & café | Námestie SNP 14, Banská Bystrica

Už v spomínanej aplikácii pre smartfony som našiel podnik Leroy bar & café, ktorý mal celkom dobré hodnotenia od používateľov. Trocha času nám zabralo rozhodnúť sa, či si sadnúť von alebo dovnútra. Bolo okolo 15 stupňov Celzia, Slnko príjemne svietilo ale teplo predsa len vyzerá inak.

Vonku však sedela skoro plná terasa. Pár stolov zostalo voľných ale aj tak sme sa rozhodli sadnúť si dovnútra. Bol tam obsadený len jeden stôl. Akoby chcel každý vystihnúť posledné slnečné lúče babieho leta.

Čašník alebo skôr barista známy z kampane tohto podniku na ich facebookovom profile nás prišiel obslúžiť hneď. V službe, ako bolo neskôr vidieť boli len dvaja. On a jeho kolegyňa. Neskôr sa objavil ešte jeden pán, neviem však či to bol majiteľ alebo len kolega, ktorý práve nepracoval (alebo pracoval a riešil iné veci). O to vôbec nešlo. Dvaja to zvládali v pohode. Čašníčka mala na starosti vonkajšiu terasu a barista zase priestor za barovým pultom a prípravu všetkých požiadaviek od hostí. No a my sme si teda objednali čapované pivko Urpiner a dva krát Aeropress z kávy Santuario od Casino Mocca z Budapešte. Barista nás objednával cez tablet a vopred sa samozrejme spýtal, či nám poskytne nápojový lístok. Ten sme nežiadali, nakoľko sme vedeli za kým alebo skôr za čím sme sa do podniku vybrali. Boli sme upozornení, že príprava Aeropressu bude trvať trocha dlhšie. Nevadilo nám to, nikam sme sa predsa neponáhľali.

Servis filtrovanej kávy cez Aeropress
Servis filtrovanej kávy cez Aeropress

O chvíľu sa na stole objavilo čerstvo načapované pivo, v originálnom pohári, s originálnym podpivníkom a s originálne načapovanou penou. O 5 minút na to nám už čašníčka predkladala servis Aeropressu. Ten pozostával z malej drevenej tácky s bielou servítkou, na nej (zľava) malá čokoláda, pohár čistej vody, džbánik značky Hario s filtrovanou kávou a malý pohárik o objeme asi 4 cl pripomínajúci svietnik na kahanec sviečky. Bol dvojvrstvový (akoby jedna nádoba v druhej). Ten plnil dve funkcie. Káva z neho rýchlo nevychladla a taktiež si zákazník pri jej pití nemohol popáliť ruky.

 


 

Od prvého momentu – teda vstupu do podniku som mal dobrý pocit. Barista sa úprimne a s úsmevom pozdravil už pri našom príchode. Spravil tak aj keď bolo vidieť, že má dosť práce. Včas nás prišiel objednať a sortiment požadovaných nápojov bol skvele pripravený a servírovaný. Od kvalitne načapovaného a dobre vychladeného piva Urpiner, cez pekný servis čerstvo pripravenej kávy Santuario alternatívnou metódou Aeropress. Čašníčka k nám niekoľko krát prišla, či je všetko v poriadku a či sme spokojní. V gaučovom sedení sa sedelo príjemne. Za dve pripravené kávy cez Aeropress a veľké pivo sme platili niečo do 5 €, čo si myslím, že na centrum Banskej Bystrice je primeraná cena. (mimo domu som mal Aeropress prvý krát a prekvapila ma zaň malá cena – 1,50 €).

Podnik je vhodným miestom na príjemné celodenné posedenie pri káve. Počas roka robia rôzne akcie. Možno si pamätáte na video, kde lákali každú augustovú nedeľu medzi 16:00 až 17:00 hod. hostí na kávu. Zaplatiť nemuseli peniazmi ale bozkom.

 

Dnes však podnik láka ľudí cez inú kampaň. Cez obrázky s textom sa na sociálnej sieti prihovára samotný personál. V hornej časti sa okrem loga podniku nachádza text, ktorý tvorí každý plagát – ,,Bojujeme proti podpriemernej káve“, v strede sa nachádza fotografia už spomínaného personálu a pri nej text dopĺňajúci fotografovanú osobu. Niekedy sa v spodnej časti plagátu vyskytne aj krátky text z výroby kávy alebo jej charakteristiky.

Zdroj: www.facebook.com/leroybarcafe
Zdroj: www.facebook.com/leroybarcafe

P.S.: Ešte aj na záchode bolo čo čítať. Nad pisoárom sa nachádzal obraz s vyobrazením rôznych chutí káv (to len tak na spríjemnenie ;-))

 

www.leroybar.sk | www.facebook.com/leroybarcafe

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.