fbpx

Hotel Elizabeth – keď hotel ocenia za jeho kvalitu

Tento raz sa nachádzam na západnom Slovensku s cieľom priniesť vám podstatné informácie pri návšteve mesta Trenčín. Ak sa vyberiete práve sem, nie je lepším riešením, ako ubytovať sa v Hoteli Elizabeth. Polohou tak budete priamo pod hradbami a stanete sa i súčasťou histórie, ktorú tu navôkol cítiť.

Začnime však od základov

Pri rezervácii si môžete vybrať svoj dátum buď zo známych rezervačných systémov alebo priamo z webu hotela. Je vytvorený veľmi prehľadne a dizajnovo zapadá do priestorov, ktoré po úspešnej rezervácii navštívite. Či si však vyberiete čisté ubytovanie s vami naplánovanými službami alebo siahnete po špeciálnych ponukách, je už na vašom rozhodnutí. Ak sa však rozhodnete pre druhú možnosť, môžete zostať prekvapení.

Hotel ponúka špeciálne typy ubytovaní zamerané napríklad na víkend plný golfu alebo na wellness pobyt. A hoci sa jedná o business hotel, ani takéto dve špeciálne ponuky nie sú pre personál problém. Ba naopak, Hotel Elizabeth môže konkurovať aj väčším wellness hotelom na Slovensku.

Ubytovanie

Pri vstupe do hotela vás upúta jeho veľká vstupná hala tiahnuca sa do výšky. Zážitkom bude hlavne jej sklenené obloženie, ktoré zabezpečuje denné svetlo na recepciu i lobby bar hotela. Za povšimnutie stoja aj ocenenia hotela, ktoré sa nachádzajú po ľavej strane pri vybavovaní vášho ubytovania s recepčným personálom. Sú iné, ako tie, ktoré môžete nájsť v každom druhom hoteli. Hotel totiž disponuje veľmi vzácnym ocenením – Best Historic City Hotel of Europe, ktoré sa na pravidelnej báze udeľuje počas zasadnutia Historic Hotels of Europe na zámku Chateau de l’Epinay.

Pohodlná posteľ v Hoteli Elizabeth

K svojej izbe sa vyveziete výťahom, ktorý je opäť presklenný a počas tejto krátkej cesty máte možnosť zhliadnuť Trenčiansky hrad i veľkú hradnú skalu, ktorá obklopuje jednu celú stranu hotela. Chodby sú čisté a elegantné.

Pri izbách sa môžete stretnúť s viacerými variantami. Nachádzajú sa tu izby Superior, dvojlôžkové De Luxe, Junior Suite či jedna Suite Excklusive. Keďže je však hotel situovaný pod hradnou skalou, nie vždy môžete rátať s balkónom alebo krásnym výhľadom. Za to však môžete oceniť, a to hlavne v letných mesiacoch, večerných chlad, ktorý vám spríjemní izbovú teplotu. A keď už hovoríme o tej teplote, izby sú vybavené klimatizáciou, ktorá je teda hlavne v horúcich letných dňoch veľmi potrebná.

Pozornosť od chyžnej každý deň

Privítanie s oslovením na televíznej obrazovke sa stáva v hoteloch veľmi trendy a tu sa tomu tiež nevyhnete. Milé gesto, ktoré vo väčšine prípadov prekvapí. K nemu sa pridá aj pozornosť chyžnej v podobe čokoládky. Tú dokonca dostanete aj v ďalšie dni, po jej upratovacích úkonoch na izbe. Postele sú veľké, vybavené dostatočným počtom vankúšov. K dispozícii sú periny alebo aj deky. Nájdete ich v skrini.

V kúpeľni nájdete exkluzívnu kozmetiku Yves Rocher. To osobne pokladám za highlight starostlivosti o hosťa. A samozrejme s touto značkou kozmetiky sa nerozlúčite ani vo wellness. Dostatočný počet uterákov si poriadne ustrážte. V kúpeľni je vešiak, ktorý slúži na ich výmenu. Ak teda naň uterák zavesíte, chyžná vám ho vymení za nový. Vo väčšine iných hotelov to býva zaužívané skôr s položením na zem.

V izbách prekvapí značková kozmetika

Na odkladacích stolíkoch nájdete rôzne magazíny ale aj informačné bulletiny. V prípade akýchkoľvek informácií stačí zavolať na recepciu a ochotný personál vám poradí.

Gastronómia je veľmi moderná

Vstup do reštaurácie

Menšia ale útulná. Taká je reštaurácia Elizabeth. Ponuka tu funguje na a lá carte a pokiaľ ste ubytovanými hosťami, je dobré si dopredu rezervovať stôl cez recepciu. V ponúke nájdete tri predjedlá, dve polievky a osem hlavných jedál. Vyskúšali sme teda Jemne zadymenú tresku s brunoise zeleninou, čiernou šošovicou a pórkovým krémom. Dostane sa pred vás tanier so skleneným uzáverom, čašníci ho otvoria a vy tak máte možnosť ucítiť zadymenie, ktoré sa samozrejme dostalo aj do samotného jedla. Veľmi zaujímavé riešenie.

Ako hlavné jedlo som osobne stavil na Chrbát z jeleňa s nakladanou zeleninou vo vínovej redkucii podávaný so zemiakovými valčekmi preliaty slivkovým lekvárom demi glace. A hoci to v menu nebolo uvedené, mäso prišlo opäť zadymené čo mne osobne nezapasovalo. Na druhej strane však bolo veľmi lahodné, jemné a krásne doplnené zeleninou.

Frajerka si dala Hovädzí biftek s foie gras omáčkou podávaný so steakovými hranolkami, čo je podľa mňa dnes už často podávané jedlo aj v reštauráciach s nižšou kvalitou. Tu však bolo mäso pripravené medium a lahodne kombinované s foie gras omáčkou.

Jemne zadymená treska s brunoise zeleninou, čiernou šošovicou a pórkovým krémom

Raňajky sa rozlišujú na tie počas týždňa a na tie počas víkendu. Počas týždňa môžete prísť na raňajky už v skorých ranných hodinách. Podávajú sa od 7:00 hod. Je to hlavne kvôli manažérom, keďže hotel je radený medzi business kategóriu. Počas víkendu si môžete pospať a raňajky začať pohárom sektu.

Na bufetových stoloch nájdete teplú aj studenú kuchyňu. Samozrejmosťou sú tu aj výrobky pre vegetariánov, vegánov či dokonca alergikov – špeciálne pečivo alebo bezlaktózové mlieko. Po celý čas sa o vaše pohodlie stará príjemný personál.

Ak sa rozhodnete obedovať, Hotel Elizabeth vám ponúka dve možnosti. Vybrať sa dá z tzv. business menu. Je vytvorené pre kvalitný obed ale aj pre stretnutia s obchodnými partnermi. Nie ste však limitovaní iba týmto menu, formou a lá carte sa dá najesť tiež kvalitne. Obedy prebiehajú v kaviarni Sissi, ktorá sa tak stáva centrom menšieho ruchu – počas obeda hotel navštevujú aj okolitý pracovníci z firiem. Možno to znie negatívne, no odporúčam vyskúšať atmosféru väčšej kaviarne, ktorá prekvita jemným šumom z rozhovorov ľudí. Má to svoje čaro.

Poslednou vecou, ktorú treba zdôrazniť v oblasti gastronómie hotela je letná grilovačka na terase pri hradnom múre. Manažment hotela vsadil na skvelú aktivitu. Sadnúť si môžete v blízkosti grilu, sledovať svoju objednávku a započúvať sa do živej hudby, ktorá je správnym doplnkom k večeri. Ak sa sem vyberiete s deťmi, milý personál im odovzdá omaľovánky s ceruzkami a vhodne navolí jedlo aj pre nich.

Počas leta máte možnosť vychutnať si špeciality z grilu. A to priamo na terase

Wellness a ostatné aktivity

Veľmi netypické wellness sa skrýva na prízemí po pravej ruke z pohľadu na recepciu. Nájdete tu samostatnú wellness recepciu s personálom. Naplánovať sa tu dajú masáže a taktiež dostanete uteráky a plachty do saunového sveta. Ak ste ubytovaní, prísť môžete rovno v županoch a papučkách. Sú k dispozícii na hotelových izbách (nájdete ich v skrini). Následne prejdete mužskými/ženskými šatňami a ocitnete sa v bazénovej časti.

Bazén je malý ale poskytuje viacero wellness aktivít

Na fotografiách vyzerá bazén väčší a preto budete určite prekvapení z jeho veľkosti. Avšak neskôr zistíte, že disponuje niekoľkými vodnými atrakciami, počas ktorých zabudnete na toto negatívum. Oproti bazénu je za sklenenou stenou oddychová zóna s lehátkami. Samozrejmosťou je tu čistá voda s macerovanými bylinami alebo ovocím, pretože tekutiny sú počas spa procedúr pre telo veľmi dôležité.

Za dverami saunového sveta zostanete v úžase. To čo som videl tu, som nevidel v mnohých hoteloch pýšiacich sa zaradením medzi wellness hoteli. Nájdete tu štyri sauny – klasickú fínsku, parnú, ale aj bylinkovú či rímske kúpele. To však nie je všetko! Nájdete tu dve saunové atrakcie. Jednou je tropický dážď. Spolu so svetlami tak ucítite vodu z masážnych hlavíc, ktorá vás osvieži. Oproti nemu sa nachádza ľadová hmla. Keď sem vstúpite, miestnosť sa naplní ochladzujúcou hmlou. Je to veľmi príjemné a vhodné počas kvalitného saunovania.

Posledným doplnkom saunového sveta je čerstvo vyrábaný ľad. Jednoducho zoberiete do dlaní a posypete si ho na telo. Účinný spôsob ako prekrviť organizmus a zrelaxovať. Podlaha v celom saunovom svete je dosť šmykľavá, ale na to vás upozorňuje samotný nápis, takže s trochou opatrnosti sa dá všetko zvládnuť.

No a ak sa vyberiete von z hotela, nesmiete vynechať návštevu Trenčianského hradu. Keďže sa hotel nachádza na hradnej skale, stačí ísť len cestičkou nad hotel a prídete k hradnej pokladni. Tam si vyberiete z niekoľkých možných vstupov – či už kratšia prehliadka alebo dlhšia aj s výkladom lektora, je to na vás. No tá s lektorom vám prinesie oveľa viac informácií a tiež vás prevedie zákutiami hradu, ktoré by ste inak nemali možnosť navštíviť.

Hotel Elizabeth sa nachádza priamo pod hradnou skalou, takže k hradu to máte kúsok

Hotel však ponúka oveľa viac

Spoločnosť vlastniacia Hotel Elizabeth však má pod sebou aj veľmi známe kúpele Zelená žaba. Dlho chátrajúci priestor, ktorý bol kedysi asi najnavštevovanejším vonkajším prostredím s bazénmi sa nachádza v susedstve Trenčína, v Trenčianskych Tepliciach.

Spoločnosť SYNOT Holiday sem podľa vybevenia investovala nemalú časť peňazí a osobne si myslím, že sa to vyplatilo! Z dlho chátrajúceho priestoru sa stal kúpeľný unikát. Nájdete tu kúpalisko, exkluzívny saunový svet či dokonca VIP zónu, do ktorej sa môžete dostať s partiou svojich známych či kamarátov. Nebudete tak rušení ostatnými hosťami a užijete si zábavu v kruhu svojich známych. Okrem toho sa tu dá kvalitnej najesť z momentálne novoytvoreného a lá carte menu. Stojí to za to a naviac všetko vybavíte z pohodlia svojej izby Hotela Elizabeth alebo na recepcií cez personál.

A návštevou tohto mesta a kúpeľou Zelená žaba to nekončí. Kolonáda, ktorá sa tu nachádza vás prevedie parkom ale i historickými pamiatkami. Nájdete tu taktiež tabuľky s menami hercov, ktorí toto mesto navštívili počas známeho a každoročne konajúceho sa filmového festivalu.

V týchto dňoch však spoločnosť otvára ďalšie hotelové pôsobisko – Grandhotel Tatra. Nachádza sa vo Veľkých Karloviciach a otvára sa v mesiaci júl 2017. Jeho ideou má byť jednoduchý oddych v tejto rázovitej časti Čiech, v zime doplnený napríklad o skvelú lyžovačku v okolí. Vývoj tohto hotela budem sledovať a v prípade aj vášho záujmu ho rád navštívim a sprostredkujem vám jeho atmosféru. Tak sa nebojte a dajte vedieť v komentároch.

Pozrite si video:

www.hotelelizabeth.sk | Hotel Elizabeth na Facebooku


Fotogaléria:


Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber podobných!

Nie, nebudem vás otravovať blbosťami. Iba vždy, keď uznám za vhodné, dám vám vedieť o novom článku na mojom blogu. A ak vás to bude otravovať, jednoducho sa z odberu odhlásite. Nič viac a nič menej. To je fér, nie?

[mc4wp_form id=“1784″]


Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.