fbpx

Ideš na Pohodu? Najlepšiu kávu tohtoročného festivalu nájdeš tu!

Najväčší hudobný multikultúrny festival na Slovensku, Pohoda Festival 2017, otvorí svoje brány už o pár desiatok hodín. Tradične sa od roku 2000 radí medzi najväčšie festivaly konajúce sa na území Slovenska a kvalitovo sa dokáže vyrovnať i zahraničným hudobným akciám. A to aj vďaka exkluzívnym headlinerom, skvelým festivalovým podmienkam či dokonca jedinečnej gastronómii.

Je známe, že na Pohode sa v gastro zónach stretne to najlepšie z najlepšieho, čo sa na Slovensku dá nájsť. Kvalitné burgre, vegetariánske jedlá, hot-dogy ale aj skvelé pivo, víno a káva. A to posledne spomenuté je na festivale zastúpené v poriadne veľkom množstve!

Ak sa teda chystáte na tohtoročnú Pohodu (6. – 8. júla 2017), prinášam vám rýchly prehľad toho najlepšieho, čo vás v kávovej oblasti očakáva.

Kompletnú festivalovú gastro mapu nájdete v tomto linku, na oficiálnej webovej stránke festivalu. Podľa nej sa veľmi jednoduho zorientujete. Ale na čo konkrétne sa môžete tešiť a čím všetkým sa môžete prekofeínovať, si prečítate v nasledujúcich riadkoch.

 

Goriffee Roastery (Gastro B1; miesto B1.10)

Momentálne vyrastajúca kávova hviezda na mape Slovenska, ktorej kvalita stúpa, na počudovanie, až veľmi rýchlo, si pre návštevníkov festivalu pripravila Rwandu Muyongwe a Brazíliu Pink Star. Podávať ich bude hneď v niekoľkých verziách. Vyskúšať tak z nich môžete espresso, double espresso, flat white, cappuccino a cafe latté. Lákadlom bude určite aj ľadovo vychladené Nitro Cold Brew, ktoré vás okamžite osvieži a naladí na pódiový program. Ľudia z Goriffee sľubujú aj veľké zásoby ľadu a tak si všetky nápoje pripravené na báze espressa môžete vychutnať aj ľadové.

Na svojom facebook profile si dokonca pre návštevníkov pripravili aj súťaž, v ktorej sľubujú krásnu odmenu. Výhercovia získajú kávový pitný režim na celý festival (pozostávajúci z piatich ľubovoľne vybratých nápojov za deň). A keďže súťaž sa končí dnes večer, máte poslednú šancu zdieľať na facebooku Kaffeehaus Goriffee aktuálny status a zapojiť sa tak o bezstarostné pitie kávy počas celej Pohody 2017.

Poznávací znak: ,,Nájdete nás podľa pásikavých zástav GORIFFEE.“,

 

Concept Coffee Roasters (Gastro B2; miesto B2.29)

Piešťany sa v poslednom období na kávovej mape dosť zvýraznili. Povedal by som, že za tým stojí hlavne Concept Coffee Roasters, ktorá začala robiť kávu vo vysokej kvalite, porovnateľnú s pražiarňami pôsobiacimi na Slovensku a v Čechách dlhšie obdobie. Nebudú chýbať ani na trenčianskom letisku a pripravili si pre vás dokonca aj súťaž.

Momentálne zachytávajú posledné kvapky svojho Cold Brew (ktoré vás schladí a príjemne prekvapí) a okrem neho si budete môcť dať aj Brazíliu Tahiti vo forme klasického espressa ale tiež aj ako súčasť cappuccina či vo forme flat white.

,,Na festival sme pre vás pripravili aj drobnú súťaž o plátenné tašky, no pre viac informácií si budete musieť prísť k nám do stánku“, spomínajú na svojom facebook profil.

Poznávací znak: ,,Gastro B2 sa nachádza oproti Orange stage-u.“

 

Green Plantation v stánku Kava.Bar (prevádzky mimo gastro zón; miesto hneď pri vstupe)

Hoci dva vyššie spomínané kávové stánky budú prevádzkované priamo pod svojimi názvami, na tohtoročnej Pohode 2017 nebude chýbať ani Green Plantation. Tá sa predstaví v stánku bratislavského podniku Kava.Bar. Okrem jedla, piva a nealka sa tu bude nachádzať samotný ambassador Green Plantation Maťo Kubinec, ktorý si pre vás pripravil hneď niekoľko zaujímavostí. Tak na začiatok sa pripravte na Kolumbiu Lucero vo forme espressa, cappuccina či latté. Alternatíva sa ukáže vo forme filtrovanej kávy. Čo presne si pod filtrovanou kávou dáte, je čisto na vás. Maťo si pre vás pripravil niekoľko druhov ich skvelo napraženej kávy a vy si tak budete môcť vybrať tú, ktorá sa vám najviac zapáči!

Na horúce počasie si pripravili ice latté – ľad + mlieko + filtrovaná káva. V tomto stánku vás bude čakať tiež jedna súťaž, prepojená bude veľmi zaujímavo so sociálnou sieťou Instagram. Pôjde o vysokú dávku vašej kreativity a výhercovia si budú môcť vybrať kávu podľa svojho gusta.

Jednou výnimočnosťou tohto stánku bude aj úplne nový produkt s názvom grain.collePár kusov si budete môcť zakúpiť priamo u nich v stánku.

Poznávací znak: ,,Kávové motýliky budú obletovať už pri vstupných bránach.“

 

Nech už sa budete na tohtoročnej trenčianskej Pohode pohybovať kdekoľvek, určite sa oplatí navštíviť práve mnou spomenuté kávové prevádzky. Je to predovšetkým hlavne kvôli tomu, že vám v oblasti kávy prinesú tie najaktuálnejšie informácie, ktoré na Slovensku môžete dostať. A samozrejme sa aj mnoho naučíte a porozprávate sa s top trendy ľuďmi v oblasti kávy.

Príjemné Pohodovanie 😉

Zdroj fotografií: facebook

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

1 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.