fbpx

Tále a ich pôvab. Toto miesto vás na 100% upokojí!

Nie vždy sa počas roka nájde dostatok času na oddych. Víkendy sú zväčša pracovné a u mnohých Slovákov sa vytratilo ich čaro. Zoberte svojich partnerov, deti či známych a vyberte sa na Tále, do horského prostredia, ktoré vám prináša stopercentný relax a oddych. Predstavujem miesto, kde vypnete od každodenných starostí a prežijete nádherné dni.

PREČO PRÁVE TÁLE

Keď sa povie slovo Tále, všetkým sa táto časť Slovenska spojí s Banskou Bystricou. Veď od nej je to už len kúsok. V smere od Bratislavy cez Podbrezovú vás môže zmiasť odbočka na Hornú Lehotu, ktorá vás navedie cez dedinu a jej uličky. Dá sa dostať aj tadeto. Neodporúčam však túto cestu v zime. Je neudržiavaná a mohlo by tam ľahko prísť ku kolízii. Ja som sa ňou vybral, samozrejme v čase, keď „krásne“ nasnežilo. Aj vďaka dobrému výberu vozidla – BMW 218d Gran Tourer, sa však cesta zaobišla bez akýchkoľvek problémov.

Toto autíčko je skvelý partner na výlety pre rodiny s deťmi alebo priateľmi. Obsah kufra je presne stanovený na väčšie množstvo batožiny, rovnako aj sedenie vzadu je veľmi pohodlné. Počas cesty v noci práve spomínanou neudržiavanou cestou prišli veľmi vhod bočné svietenia do strán, ktoré mi pomohli rýchlejšie reagovať na lesom prebiehajúcu zver. Biela farba auta však nie je moja najobľúbenejšia, rýchlo sa zašpiní a príchodom do krásneho hotelového zariadenia to nevyzerá najlepšie 😉

PRÍCHOD

Po príchode do Hotela Partizán som sa nemilo prekvapil veľkosťou parkoviska. Nie že by bolo malé, ale bolo obsadené až tak, že autá stáli pred bránou popri ceste. Začal som sa upokojovať, že zlý začiatok výletu hovorí o jeho skvelom konci. Parkovanie mi zabralo asi 30 minút.

Po vstupe do hotela sme pocítili rodinnú atmosféru. Deti sa naháňali, dospelí sedeli a popíjali privítací drink. Ubytovali sme sa na recepcii a rovnako sme dostali ponuku na tzv. welcome drink. Neodmietli sme.

UBYTOVANIE A STRAVOVANIE

Počas nášho pobytu sme vyskúšali mezonetovú izbu zariadenú v romantickom štýle. Nechýbala posteľ s baldachýnom ani pohodlný gauč. Najväčšou zaujímavosťou bola kúpeľňa priamo spojená s izbou na spanie. Z vane ste tak mohli sledovať televízor a piť šumivé víno, ktoré je súčasťou takejto izby na privítanie. Dokonalý relax.

 

Na dolnom poschodí nechýbala ďalšia kúpeľna so sprchovým kútom. Veľmi dobrá voľba! Nie každému sa totiž vždy chce kúpať vo vani a pred naplánovanými masážami sprcha prišla vhod.

Vešiaky pri vstupe do izby boli doplnené o dáždnik a malý ruksak s logom hotelového zariadenia. Tieto dve veci boli k dispozícii pre prípadnú turistiku, ktorá sa dá praktizovať v celom hornatom okolí hotela.

Mínusom bol možno minibar, ktorý skôr hrial ako chladil. Ale ani to v zime nie je na škodu.

Panorama Restaurant a Lovecká reštaurácia boli spojené a počas večere fungovali ako jedna prevádzka. Každá z nich je však zariadená do svojho štýlu a tak sa počas víkendového pobytu môžete najesť každý večer v „inej“ reštaurácii.

Raňajky aj večere prebiehali formou bufetovej ponuky. Išlo prevažne o domácu slovenskú kuchyňu, tradičné sezónne jedlá. Zamaškrtiť sa dá aj na domácich zákuskoch od vlastnej cukrárky. Celková ponuka jedál, a to aj počas raňajok, bola prispôsobená tomu, čo si hotel sám zadováži. Vysvetliť sa táto veta dá tým, že majitelia si v blízkosti zadovážili vlastnú farmu s názvom Ajax, z ktorej produkty (syry či šunky) môžete ochutnať práve na raňajkovej bufetovej ponuke.

Hneď vedľa hotela sa nachádza Tálska bašta. Dvojposchodová koliba zariadená drevom a v strede sa nachádzajúci dominantný gril. Ponuka Tálskej bašty je taktiež upravená sezónou a prekvapiť vás môžu aj jednoducho znejúce jedlá v menu, ktoré vo finálnej verzii na tanieri vyzerajú prémiovo. Toto prostredie je vhodné na neskorší obed. Na hornom poschodí sa nachádzaj sedenie pre ďalších ľudí, no na stenách nájdete obrazy a kus umenia, ktoré si treba pozrieť.

Či už budete tam alebo tam, všade vás čaká štýlový personál (oblečený naozaj jednoduho ale pritom so štipkou tej správnej elegancie). Dohliada na nich F&B manažérka, v ktorej cítiť kus profesionality a dôraz na každý detail.

VEĽKÉ WELLNESS A OKOLIE PLNÉ ZÁŽITKOV

Asi najväčšou prednosťou Hotela Partizán je, že sa nachádza v úplnom strede hôr. To znamená, že hoci zažijete relax i v hotelovom wellness, po opustení hotela do blízkeho prostredia bude tento relax pokračovať. Poďme ale pekne postupne.

Veľké hotelové wellness sa rozprestiera až na dvoch poschodiach. Na dolnom sa nachádza recepcia s masážnymi miestnosťami, bazén s dvoma vírivkami a lehátkami na oddych. Po schodoch sa dostanete na medziposchodie venované deťom, a ešte vyššie vás čaká saunový svet, ktorý je obrovský. Vstup sem napríklad nemajú povolený deti do 15 rokov, čo pokladám za relaxačnú výhodu.

Vyskúšali sme dva typy masáži. Masíroval chlap, ktorého reč znela skôr zo zahraničia. Bol veľmi priateľský. Bambusová masáž chrbta bola trocha netypickou a drsnejšou, nie však ničím, čo by sa nedalo vydržať. Samotný pocit po masáži bol oveľa blahodárnejší ako pri klasickej masáži chrbta.

Druhá, detoxikačná masáž tálskym medom je najvhodnejšou voľbou na relax pre ženu. Aby však masáž mala účinok, je potrebné sa po nej hneď nesprchovať. Tieto dve, mnou spomenuté masáže sú len malou štipkou z celkovej ponuky, ktorú hotel poskytuje. Všetky sú však prehľadne na webe zverejnené a tak sa ešte pred samotným príchodom môžete rozhodnúť, ktorú absolvujete. Rezervovať si ju potom môžete aj priamo z izby cez telefón.

Saunový svet nachádzajúci sa na hornom poschodí wellness časti pozostáva zo siedmych rôznych sáun, doplnených o zaujímavé atrakcie ako kúpeľ nôh, horská bystrina a ľadové vedro, ľadová triešť, a iné. Najprv sa vám môže stať, že sa v tomto priestore stratíte, k dispozícii je však prehľadná mapa, ktorá vám pomôže sa zorientovať. Vyhraďte si na toto miesto dostatok času a nestresujte sa akoukoľvek tiesňou. Len oddychujte.

Okolie hotela je, ako som už spomínal, tvorené horami. Turistiku tu teda môžete vyskúšať na každý deň inú. V zime určite lyžovačka v okolitých lyžiarskych strediskách, v lete zase požičovňa bicyklov. Pod hotelom sa nachádzajú tenisové kurty ale aj jazierko, na ktorom sa určite, po zamrznutí, dá v zime korčuľovať. No a k spomínanej Tálske bašte je to už len kúsok, takže nehrozí, že by ste boli hladní.

CELKOVÉ ZHRNUTIE

Hotel Partizán spĺňa požiadavky kvalitného hotelového zariadenia. Jeho história je naozaj veľmi bohatá a tak aj vyzerá zvonku. Trocha zastaralo. To sa však neodzrkadľuje na jeho službách poskytovaných vo vnútri či už sa jedná o ubytovanie, stravovanie, wellness alebo samotné oddychové aktivity v okolí. I ceny sú veľmi príjemné a na webe sú častokrát k dispozícii i pobyty s akciami, v ktorých je zahrnutých viacero služieb naraz. A to sa už oplatí. Hotel si zaslúži štyri hviezdičky tak, ako sa nimi hrdí. Za tým si stojím. A možno je trojdňový pobyt aj málo na to, aby ste vyskúšali všetko, čo sa v zariadení dá. Ale to je už na vašom zvážení.

www.partizan.sk | Hotel Partizán na facebooku


Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber podobných!

Nie, nebudem vás otravovať blbosťami. Iba vždy, keď uznám za vhodné, dám vám vedieť o novom článku na mojom blogu. A ak vás to bude otravovať, jednoducho sa z odberu odhlásite. Nič viac a nič menej. To je fér, nie?

[mc4wp_form id=“1784″]

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.