fbpx

Späť v čase: Prvá Kokteil Vernisáž

Je to už pár týždňov, čo som sa vybral navštíviť Prvú Kokteil (áno toto slovo je spisovné!) Vernisáž v Bratislave. Udalosť, ktorá rozohriala srdcia všetkých milovníkov umenia ale aj obľúbencov miešaných drinkov.

Sky Bar & Restaurant, v podaní Tonyho Velicha, sa rozhodli vytvoriť v Bratislave jedinečný koncept. Mohol by som ho kľudne nazvať aj akýmsi pop-up barom. Teda tým, ktorý sa na istý čas vytvoril a potom zmizol. Bolo tak tomu aj v týždni na prelome novembra a decembra minulého roku.

Priestory K.Gallery, ktoré som mimochodom dovtedy vôbec nepoznal, sa zmenili na umenie vnímajúce nie len očami, ale aj vôňou a chuťou. Spojitosť jednotlivých diel fotografa Erika Čermáka a drinkov z rúk bar managera Sky Bar & Restaurant, Tonyho Velicha, vytvorili jedinečný zážitok.

Pop-up bar vzniknutý na tomto mieste evokoval epicentrum deja. Zahalený v temnom osvetlení prevládajúcej červenej a modrej farby. Barman miešajúc svoj kokteil tak, aby každá kocka ľadu vytvorila vo výsledku evokujúci výsledok.

Asi nie sme celkom zvyknutí na takéto spojenia. Možno ani nie na typ podniku, ktorý sa objaví na týždeň a v zápätí zmizne. A aj preto bol tento týždeň výnimočný. Preukázal jednoduchú vlasnosť zanietených ľudí. RADOSŤ. Ak sa práca stane vašim hobby či celkovým životným štýlom, dokážete sa orientovať na rôzne strany.

Barman, to nie je človek držiaci dlhú zlatú lyžiču v mix glass. Barman, to je povolanie, ktoré vám pri vašom drinku poskytne komplexné informácie. O okolí, o možnostiach zábavy, ale aj umení. Barman je motivátor a strojca šťastia, keď ste smutní.

Presne takéto čosi vo mne evokovala Prvá Kokteil Vernisáž. A hoci udalosť mohla byť braná ako predstavenie nového kokteil menu, stala sa z nej večerná akcia, ktorej by sa nemuseli hanbiť ani na najdrahších a najprestížnejších uliciach Paríža.

Snúbila sa tu ľahkosť s eleganciou a dokonalosť s jednoduchosťou. Veď posúďte sami.

Ak mám tomu správne chápať, projekt tohto typu sme nevideli poslednýkrát. A to je dobré. Chce sa mi zakričať: ,,Viac takýchto vecí, prosím!“…


Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber podobných!

Nie, nebudem vás otravovať blbosťami. Iba vždy, keď uznám za vhodné, dám vám vedieť o novom článku na mojom blogu. A ak vás to bude otravovať, jednoducho sa z odberu odhlásite. Nič viac a nič menej. To je fér, nie?

[mc4wp_form id=“1784″]

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.