fbpx

Vianočné darčeky (nie len) pre baristov

Necelé dva týždne nás delia od Štedrého dňa a ja som sa rozhodol vám narýchlo ponúknuť pár tipov na Vianočné darčeky. Tie nie sú vhodné len pre baristov, potešia aj ľudí, ktorí majú radi štýl, praktickosť, zábavu alebo chcú len jednoducho zrelaxovať. Poďte sa spolu so mnou pozrieť na krátky výber.

1. KeepCup Clear

Úplnou novinkou na trhu znova použiteľných pohárov na take away nápoje je KeepCup Clear. Pre tých, ktorí spoločnosť poznajú snáď ani netreba pripomínať, že tak ako boli skvelí predchodcovia (KeepCup, KeepCup, Brew KeepCup LongPlay) tak je veľmi praktická aj úplná novinka. Priehľadnosť spolu s plastom vám zaručujú jednak samotný dizajnový zážitok a na druhej strane aj ľahkosť pohárika, čo je fakt, ktorý bol v predchádzajúcej verzii LongPlay skôr nevýhodou. KeepCup udrží kávu teplejšiu o 20 – 30 minút dlhšie ako bežný papierový pohárik. Naviac ním šetríte životné prostredie a ste jednoducho štýloví.

Kupujte u oficiálneho distribútora na Slovensku, v e-shope mabets.sk.

 

 

zdroj: Standart web

2. Darčekový balík Standart

Prvý slovensko-český kávový časopis uzrel svetlo sveta pár desiatok mesiacov dozadu. Následne sa rozšíril do Európy, Ameriky, momentálne sa píše aj v Čínskej jazykovej verzii. Je to jeden z najúspešnejších printových magazínov a vôbec jeden z najúspešnejších projektov pochádzajúcich od Slovákov. Hoci nemusíte byť čisto kávový profesionál, časopis vás nadche a zabaví. Každé jedno dizajnovo prepracované číslo plné zaujímavých informácií, ilustrácií ale aj skvelých príbehov vám pomôže dostať sa zo zimnej depresie a vytvorí vám program počas chladných dní. Takto pred Vianocami prichádza Standart s darčekovým setom, v ktorom si sami môžete vyskladať dve vydania časopisu, ku ktorým dostanete krásne plagátove kresby. Zarámujte a dotvorte váš domov umením. Nie je o čom, to musíte mať!

Kupujte na oficiálnych stránkach magazínu standart.sk.

3. Oblečenie, ktoré poteší

Osobne som závislý na oblečení z Kompot.sk a ponožkách značky Fusakle. Neviem, koľko párov „fusaklí“ už mám a trvalo by mi nejaký čas, kým by som ich spočítal. Čo však viem je, že ak by som mal niekomu odporučiť skvelý darček v podobe odevov, určite by to boli tieto dve firmy.

Kompot združuje niekoľko výrobcov štýlových tričiek, mikín ale aj iných odevových doplnkov, ktoré vás nie len že oblečú do všedných dní, ale mnohé z nich aj pobavia. Tak napríklad nápisy ako „Povaleči z kaváren do polí a továren“, „Where the f*ck is Bratislava“ alebo „Ľuďom j*be“ či ďalšie. Dokopy viac ako 30 rôznych značiek, ktoré Kompot združuje na svojom e-shope alebo v bratislavskej kamennej prevádzke.

Kupujte v oficiálnom e-shope kompot.sk.

Ako som spomínal, Fusakle sú pre mňa značkou No. 1, čo sa ponožiek týka. Hispterské, ale i srandové motívy na všedný deň či dokonca sezónne, alebo ospevujúce naše krásne Slovensko. Je ich mnoho a mnoho ich ešte aj bude. Veď pozrite ich e-shop.

Kupujte na oficiálnom e-shope fusakle.sk.

4. Filter coffee not people

Ďalší typ sa týka taktiež oblečenie, nie však obyčajného, ale s istým posolstvom. V čase imigrantskej témy na celom svete sa jedna skvelá firma rozhodla vytvoriť tričko s nápisom „Filter coffee not people“, čím jednoznačne dala najavo, čo si myslí o odsudzovaní ľudí s rozdielnou farbou pleti, náboženstva, zvykov a iné. Nápis sa stal tak známym, že ho začali na svojich tabuliach používať viaceré prevádzky kaviarní, a to aj na Slovensku. Tričko sa dalo dlhodobo zohnať iba na oficiálnom webe a doprava z USA tak bola očosi zložitejšia. Avšak e-shop Coffeezone prináša možnosť objednať si ho aj na Slovensku. Kúpte tričko a dajte ľuďom vedieť váš postoj.

Kupujte na e-shope coffeezone.sk.

zdroj: WFB web

5. Limitovaný vstup na Whisky Fest Bratislava 2018

Neexistuje na Slovensku festival, ktorý by vo väčšom združoval také množstvo milovníkov whisky/whiskey/bourbonov ako je Whisky Fest Bratislava. Čo ročník, to novinky a nový významný hosť. Tento rok zavíta na festival Stanislav Vadrna, človek, ktorý rozbehol niekoľko úspešných barových konceptov, stal sa profesionálom vo sfére barmanstva ale aj učiteľom pohostinnosti a kľudného života. Jeho prednášky stoja za to a ukážu vám smer v celom živote. Whisky Fest Bratislava v spolupráci so Zľavomat.sk pripravili exkluzívnu limitovanú ponuku lístkov na najbližší ročník. Kúpte nezabudnuteľný zážitok ľuďom, ktorí ocenia kvalitu. Alebo ukážte ľuďom čo to kvalita je! Darček vhodný ako pre baristov (ktorý sú profesionáli v senzorike) tak aj pre laikov alebo širokú odbornú verejnosť.

Kupujte cez oficiálnu stránku Zľavomatu, zlavomat.sk.

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.