fbpx

Spoznaj nepoznané: Miesto, kde končí Slovensko

Ešte stále sa u nás nachádzajú miesta, ktoré sú pre väčšinu Slovákov neznámou. Vybral som sa teda do PIENIN – tam, kde jednou nohou dokážete byť na Slovensku a druhou už v susednom Poľsku.

Začíname v kúpeľoch

Trocha chudobnejší kraj no rozvinutá doprava, úzke cesty a hlavne ďaleká cesta. Tak by som opísal situáciu, ktorá sa mi vynorila po vstupe do Spišskej Starej Vsi. Obec, ktorá sa priamo spája s Pieninským Národným Parkom susedí s kúpeľnou obcou Červený Kláštor. Vyviera tu liečivá voda Smerdžonka, ktorá pomáha predovšetkým na kožné ochorenia. Typický zápach po sírovodíku však prezrádza o tomto prameni čosi viac. Pomáha aj ľuďom s problémami pohybového a tráviaceho ústrojenstva, či nervových ochorení.

Kúpele sú naozaj „na konci sveta“. Dominuje im vynovený kúpeľný dom s hotelovou časťou, na jeho prízemí sa nachádzajú miestnosti s vykonávaním procedúr. Areál je člnený do väčších rozmerov a disponuje aj bunkovým ubytovaním, pravdepodobne pre hostí, ktorí sem prichádzajú cez zdravotnú poisťovňu.

 

Zaujímavosť: Personál sa snaží do liečenia zapájať aj okolitú prírodu. Nájdete tu vonkajšiu posilňovňu ale aj  okruh s cvičiacimi úkonmi, do ktorých sú zapojené prírodou dané aspkety – ihličie, drevo a podobne.

Dunajec a skok do Poľska

Neďaleko kúpeľného domu je možnosť krásnej prechádzky až k prielomu Dunajca. Teda k miestu, kde uvidíte dve krajiny – Slovensko a Poľsko. V neďalekej obci si môžete cez lávku prejsť kúpiť tradičné krovky. Ich hľadaním sme sa trocha natrápili, nakoniec sa však táto misia vydarila úspešne. Samotná lávka prechádza cez Dunajec a v jej strede máte neopakovateľný výhľad na vrch Tri koruny. Nenáročná turistika je vhodná aj pre starších návštevníkov s možnosťou zastaviť sa v Červenom Kláštore, mieste, kde kedysi žili mnísi a história tu zanechala pár riadkov.

Poprad je za rohom

Poprad, ako najväčšie mesto nachádzajúce sa v blízkosti Pienin je vhodným turistickým lákadlom. Nachádza sa tu taktiež aj Aquacity Poprad, čo je mometálne jeden z najväčších akvaparkov na Slovensku, pri počte turistov i najviac navštevovaný. Využíva termálnu vodu, ktorú však pre potreby zdravia musí jemne upravovať. Nachádza sa tu niekoľko vodných atrakcií – bazény, tobogány, saunový svet, vírivky ale i masáže či zaujímavosť – ľadová sauna. V nej sa cítite ako v strede zimy v Nórsku. Nechýba ani veľký plavecký bazén. Naša návšteva sa uskutočnila v ranných hodinách a bolo tu už naozaj rušno. Okrem plavcov a športovcov, ktorý tu, pravdepodobne, mávajú denné tréningy tu cvičili aj mamičky s deťmi či plavecké výcviky.

Súčasťou Aquacity Poprad sú aj dve hotelové zariadenia: štvorhviezdičkový hotel Mountain View a trojhviezdičkový hotel Seasons. Posledný menovaný sa podľa informácií prevádzkového riaditeľa bude renovovať. Rovnako tak obnovou prejdú aj vonkajšie bazény.

Aquacity Poprad sa snaží prinášať svojim návštevníkom stále vyššie štantardy a to ako v ubytovacej, tak aj wellness časti.

Zaujímavosť: Zaujímalo nás, čo sa robí s vodou, ktorá síce ako liečivá do Aquacity Poprad priteká, no o jej „odchode“ sme nič nepočuli. V blízkosti sa nacháza futbalové ihrisko, pod ktorým vedú rúry práve s vodou, odtekajúcou späť do prírody. Voda sa tak nie len vracia tam, z kadiaľ prišla, plní aj úlohu vyhrievania futbalového trávnika počas zimy.

partnerom projektu Spoznaj nepoznané bolo BMW Slovensko

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber podobných!

Nie, nebudem vás otravovať blbosťami. Iba vždy, keď uznám za vhodné, dám vám vedieť o novom článku na mojom blogu. A ak vás to bude otravovať, jednoducho sa z odberu odhlásite. Nič viac a nič menej. To je fér, nie?

[mc4wp_form id=“1784″]

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.