fbpx

SERIÁL #0 Nebojte sa domácej prípravy espressa

Nasledujúce mesiace sa môžete tešiť na nový blog seriál, ktorý sa bude týkať kávy. Káva je druhou najpredávanejšou komoditou na svete a preto jej venujem množstvo priestoru. Ako je to však so samotnou prípravou v domácich podmienkach?

Najčastejšie si ľudia doma pripravujú kávu v ranných hodinách. Je to akýsi rituál, bez ktorého sa mnohí nevedia vydať do práce či do škôl. Osobne ma mrzí, že táto aktivita je skoro vždy pokladaná za zbrklosť. Pritom zle pripravená káva má v sebe množstvo škodlivých látok, ktoré nepriaznivo vplývajú na vaše telo i samotný život. Káva je veľmi blahodárny nápoj plný antioxidantov, teda pokiaľ sa rozprávame o kvalitne pripravenej šálke.

V začiatkoch môjho štúdia na hotelovej akadémii sa u nás doma vyznávala príprava kávy cez automatický stroj, ktorý na základe kapsúl pripravil šálku iba jedným stlačením tlačidla. Je to v poriadku, pokiaľ si nezačnete klásť otázky ako sú napríklad: ,,Ako dlho stojí zomletá káva v samotnej kapsule?“ alebo ,,Vplýva hliníková kapsula na životné prostredie či na samotnú chuť kávy?“

Káva je rituál a ak sa teda v poobednajších hodinách vrátite z práce, jej príprava vás môže preniesť späť domov. Jej vôňu si spojíte s pokojom a domácimi podmienkami mimo pracovný zhon.

Tešte sa a pridajte sa

V nasledujúcich mesiacoch sa tak pozrieme bližšie na rôzne typy espresso strojov, ktoré si môžete do svojich domácností zabezpečiť. Povieme si ich plusy aj mínusy, predstavíme si niektoré z nich a pozrieme sa samozrejme aj na profesionálnejšie espresso stroje, ktoré nie sú žiadnym strašiakom tak, ako by sa zdalo. Ich manipuláciou získate rovnako dobré espresso či cappuccino ako v kaviarni. Naviac budete vedieť a sami cítiť ako espresso má chutiť. Tak pri vašej ďalšej návšteve kaviarní zistíte, kto a kde robí chyby.

Budem rád, ak sa prihlásite na odber týchto článkov formou svojho e-mailu. Iba tak vždy aktuálny článok dostanete do svojej schránky a budete o ňom vedieť medzi prvými.

[mc4wp_form id=“1784″]

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

2 komentáre

  1. Ahoj, teším sa z tohoto nového seriálu. Práve som sa totiž začala zaujímať o túto tému. V rodine sme sa dohodli, že kúpime k Vianociam espresso stroj. Chcem však vybrať taký, ktorý by, podľa možností, vyhovoval aj (stredne) náročným ale i nenáročným používateľom/kávičkárom… Vieš mi dať nejaký tip?

    1. Ďakujem veľmi pekne za pozitívny feedback k novému seriálu. Samozrejme, všetko preberiem a budem sa snažiť, aby väčšina zo seriálu s potrebnými informáciami vyšla do konca novembra (maximálne ešte prvý decembrový týždeň). Ak teda budete sledovať, uvidíte pár člankov o tom, ako si spraviť super café doma s dobrými strojmi 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.