fbpx

Regal Rooftop

Regal Rooftop je novým sesterským podnikom známej bratislavskej značky Regal Burger. Oproti tým skoršie otvoreným však vyniká v mnohých veciach. Kvalita, na ktorú je zákazník zvyknutý, však zostala nezmenená.

Prichádzame na Hurbanovo námestie v Bratislave a pozeráme sa do výšin. Niekde tam sa totiž nachádza nová prevádzka Regal Rooftop, ktorú hľadáme. Ááá keďže ju naozaj zospodu nevidno, otváram Foursquare spolu s facebook profilom Rooftop-u.

,,Regal Rooftop nájdete v budove bývalého Veľkého Baťu, nad Alizé na Hurbanovom námestí“

Alizé vidíme, no vchod je len jeden. Preto budovu pár minút obchádzame ale nakoniec na dverách vidíme nápis, kde sa podnik nachádza. Vedie doň výťah, ktorý vás vyvezie hore a vystúpite až priamo v prevádzke. To už nás víta Roman Kóňa – záruka kvality vo všetkých Regal prevádzkach. Dnes toho môžme vidieť viac. Práve sa tu robia promo fotky podniku a teda aj fotky širokej ponuky, ktorú Regal Rooftop ponúka.

Burger Špeciál s (naozajstnými) hranolkami

Po usadení sa, i keď na Slnko, ktoré nám časom začalo vadiť a tak sme naše sedenie zmenili, dostávame dva ponukové lístky. Prvým je špeciálna kávová ponuka. Tú má v prevádzke na starosti Lukáš Záhradník – celosvetový majster v príprave kávy Aeropressom (vyhral v roku 2015, v Seattle). Vyskúšal som Cold Brew, ktoré chutilo naozaj skvele.

Pri jedle sme stavili na overenú klasiku – Špeciál s hranolkami. Hranolky si tu človek proste zamiluje! Odporúčam ich rozhryznúť a pozrieť sa čo je vo vnútri. Nachádzajú sa tam… zemiaky! Áno, zemiaky, ktoré v 95% prevádzok na Slovensku neuvidíte. Čo skvelo dotvára celkový dojem burgra aj hranoliek je jedinečná Regal omáčka, ktorá je naozaj skvelá. To sa opísať nedá, preto ju musíte ochutnať. 🙂

Čo sa týka výhľadu, ten je na Bratislavu naozaj jedinečný. Blízko Michalskej brány tak máte spolu so Slnkom možnosť zažiť výhľad, ktorý vás zavedie do úplne inej dimenzie. Terasa ako stvorená na relax.

Regal Radler chutil naozaj skvelo!
Regal Radler chutil naozaj skvelo!

Priestor prevádzky je tvorený aj interiérom. Vkusné a čisté toalety sú zamozrejmosťou.

Pri odchode som vyskúšal skvelé espresso pripravené samotným majiteľom, takže kávu tu dobre vedia robiť naozaj všetci.

Na cestu domov sme dostali aj novinku – Regal Radler dark lemon. Otvorili sme ho síce až na lavičke Medickej záhrady, ale chuť bola vynikajúca. Určite sa zapísal medzi moje top radlery.

Viem si predstaviť večernú piatkovú pohodu na terase tohto podniku. Začnúc skvelou kávou, dokonalým burgrom a večer končiac pitím chutných drinkov. A pozeraním. Pozeraním len tak na okolie Bratislavy, či západ Slnka. Toto miesto je proste úžasné.

IMG_20160802_202746

 

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

3 komentáre

  1. cold brew je naozaj skvelý, radler je naozaj skvelý, omáčka je prirodzene naozaj skvelá,kávu vedia robiť naozaj všetci, výhľad na Bratislavu je NAOZAJ jedinečný
    Na slovnej zásobe a štylistike treba naozaj zapracovať.
    Možno by to stačilo si článok 2-3 krát po sebe prečítať…

    1. Dobrý deň, ďakujem za konštruktívnu kritiku. Určite na nej zapracujem, aj keď články si vždy dva-tri krát po napísaní a pred zverejnením prečítam.
      Kto nič nerobí nič nepokazí a tak mi je jasné, že ani ja niesom výnimočný. Pracujem však na nedostatkoch, ktoré sem tam prídu a snažím sa tak byť dnes lepším ako včera 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.