fbpx

Prečo si vybrať baristu za životného partnera?

Poznáte to. Povolania občas zasiahnú do života človeka až natoľko, že ho dokážu zmeniť. Práca dokáže niektoré návyky úplne zo života odstrániť, iné zase nanovo vytvoriť. Väčšina ľudí pracujúcich v gastronómii nemá stálu pracovnú dobu.

Trávia v práci viac času ako doma a s tým sa priamo úmerne zvyšuje nespokojnosť životných partnerov, teda tých, ktorí na nich čakajú na gauči ich bytu či domu.Prinášam vám týchto 7 dôvodov, prečo si za frajera/frajerku vybrať človeka, ktorý svoje povolanie vidí v oblasti gastronómie, presnejšie v povolaní barista.

#1: Naučí vás piť skvelú kávu

Áno, je to naozaj tak. Ľudia v okolí (dobrého) baristu strácajú poznatky o turkovi či piccole. Naopak, spoznávajú specialty kávu, vedia čo je to Aeropress či V60. Možno zo začiatku sú nútení piť túto kávu, i keď im nechutí. Ale následne si zvyknú (veď čo by pre svoju lásku nespravili) a koniec koncov si už nevedia predstaviť návrat k minulosti. Vedia rozoznať, kde im káva chutí a kde nie. Preto sa aj pri svojich súkromných stretnutiach s priateľmi či pracovných meetingoch vedia rozhodnúť, ktorý podnik navštívia. A to je, ak sa bavíme napríklad o pracovnom pohovore, polovica úspechu. 😉

#2: Zoberie vás do gastronomického neba

Baristi sú poväčšine ľudia vykonávajúci svoje povolanie v podniku, ktorý vysoko dbá na kvalitu služieb. Preto ak tam človek pracuje, naučí sa isté zvyky, a tie nie a nie vypustiť. Jedným z takýchto zvykov je aj kvalitné a chutné jedlo. Preto ak sa stane, že má barista voľný pondelok (lebo s víkendom vopred nerátajte), zoberie vás na večeru, ktorá bude určite stáť po chuťovej i vizuálnej stránke. A keď už sa tomuto nezaradujete, aspoň budete môcť naplniť svoj instagram kvalitným contentom.

#3: Nemusíte sa bať o budúcnosť

Väčšina pracujúcich v gastronómii sa na dennej báze stretáva s mnohými ľuďmi, viac či menej dôležitými. To napomáha vytvárať nové kontakty. Pri kvalitnej pracovnej morálke si dôležití ľudia všimnú snaživosť pracovníka a následne ho kontaktujú pre rôzne iné spolupráce. Ak sa jedná o baristov, môžu to byť dobrí odborní redaktori článkov v tématických časopisoch, školitelia na kávu, odborný konzultanti pri vytváraní novej prevádzky, … . Je mnoho spôsobov, ktoré zabezpečia na ďalšie roky dopredu, že ten/tá váš/vaša priateľ/ka bude mať aj o rok či dva svoje teplé miesto. Ak sa navyše vy postaráte o pravidelné odkladanie peňazí z mesačných výplat baristu, ušetríte si spoločne aj na dobrý dôchodok. 😀

#4: Prať sa naučí aj sám

Zo začiatku vášho spolužitia to síce barista vyskúša, no keď zistí, že ste mu zabudli oprať hŕbu pracovných tričiek a košieľ, začne to riešiť sám. Teda nebude to hned od začiatku, ale ak sa raz-dvakrát stane, že si nebude mať čo obliecť do práce, nabudúce sa poistí tak, že si to sám vyperie. Budete tak mať v domácnosti o starosť menej.

#5: Prebudí vás vôňa kávy

Poznáte reklamu na instantné kávy? Tie, čo po príprave ,,prevoňajú“ celý dom a vy vstanete s úsmevom do nového dňa? Tak to je len marketingový ťah. Tú právu vôňu čerstvo zomletej a pripravenej kávy zažijete iba ak si za svojho celoživotného partnera vyberiete baristu. To je úplne iná vôňa. Presne taká, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári aj bez vysokého honoráru za účasť v reklame. Barista je proste kúzelník 😉

#6: Občas aj navarí

Verte či nie, ak si človek raz nájde deň, kedy nebude v práci ťahať celodenku, bude sa musieť nejako uživiť. Samozrejme v spoločnej domácnosti sa na vás nevykašle. A preto sa rozhodne buď pre gastronomické nebo spomínané v #2 alebo sa pokúsi niečo navariť sám. A keď vidí kolegov kuchárov vytvárajúcich majstrovské diela na tanieri, určite sa nebude chcieť vo vašich očiach ukázať ako niekto, kto by to nezvládol tak isto ako oni! Preto sa môžte tešiť, že voľnočasovou aktivitou sa stane pečenie chleba či vytváranie jedál s naozaj luxusnými kúskami mäsa. A aby si to mohol zdokumentovať, nová sada tanierov vám v kuchynskej linke určite chýbať nebude…

#7: Cestovanie

Či po Slovensku, či v zahraničí, barista sa chce učiť. A preto sa musí vydať na obhliadku ku konkurenčným prevádzkam do druhých miest alebo ďalších krajín na svete. Sám nepôjde a ak si nevyberie rovnako pracovne zameraných kamarátov, vyberie si určite vás, ako svojho najbližšieho miláčika. A to už stojí za to, precestovať s ním zaujímavé kúty sveta, no nie?

Tak ako vo všetkých štatistických výsledkoch aj v tomto aktuálnom sa môžu vyskytnúť nejaké odchylky.

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber podobných!

Nie, nebudem vás otravovať blbosťami. Iba vždy, keď uznám za vhodné, dám vám vedieť o novom článku na mojom blogu. A ak vás to bude otravovať, jednoducho sa z odberu odhlásite. Nič viac a nič menej. To je fér, nie?

[mc4wp_form id=“1784″]

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.