fbpx

Kde jesť-piť-spať v Nitre / #jestpitspat

Nitra, študentské mesto prekvitajúce historickými monumentami. Ááá mesto plné podnikov poskytujúcich gastronomické služby pre ľudí! Ktoré však patria do skupiny ,,určite navštíviteľné“?

Keď spať tak… HOTEL De LUXE****

www.hoteldeluxe.sk / facebook

Ubytovanie v blízkosti centra. 5 minút od Divadla A. Bagara, 7 minút od hradu. Hotel poskytuje ubytovanie v jednolôžkových, dvojlôžkových, trojlôžkových izbách a apartmánoch. Spolu tak teda až 30 lôžok. Vyskúšali sme dvojlôžkovú izbu, ktorú sme si rezervovali cez rezervačný portál booking.com a teda nie priamo cez hotel. Za primeranú cenu sme dostali naozaj štvorhviezdičkový komfort. V izbe nechýbal minibar, okno s výhľadom na Nitru ale napríklad aj taká klimatizácia. Tú sme reálne aj využili, pretože v čase našej návštevy bolo v Nitre okolo 30 stupňov Celzia. Negatívum klimatizácie však bolo jej samotné umiestnenie – nad posteľou.

DSC_0013Kúpeľňa moderne zariadená a čistá. Prekvapila značková kozmetika (mydlo, šampón ale aj gumička do vlasov pre ženy). K dispozícii bol aj sušič vlasov a dva uteráky na osobu.

Súčasťou izby bol taktiež trezor aj LCD televízia. Jej ovládanie však bolo o čosi ťažšie, po zapnutí vyskakovalo prehrávanie médií.

Hotelové zariadenie poskytuje k ubytovaniu raňajky (zahrnuté v cene). Tie boli postačujúce. Ponuka pozostávala z teplých a studených jedál, mliečnych výrobkov, zeleniny, kávy, čaju a ostatných nealkoholických
nápojov.

V hoteli sme zastihli viacero pracovníkov – či už na recepcii alebo aj na samotných raňajkách. Zamestnanci boli priateľskí, usmievaví a ústretoví. Check-in aj check-out bol rýchly a bezproblémový aj napriek rezervácii ubytovania cez externý ubytovací portál.

Keď jesť tak… Quo Vadis restaurant

facebook

DSC_0021Za Quo Vadis restaurant sme absolvovali malú, 10 minútovú, prechádzku smerom k rieke Nitra. Cesta vedie po chodníku vedľa hlavnej cesty, z ktorej sa odbočí doľava a pokračuje sa až ku najbližšej väčšej križovatke. Po ceste stretnete asi dve reštauračné zariadenia, preto sa nenechajte pomýliť a dobre čítajte názvy. Quo vadis restaurant sa totiž určite oplatí navštíviť!

Na terase sedelo pár ľudí, my sme si vybrali interiérové sedenie. Vkusne a dizajnérsky naozaj prepracované vnútro v akomsi provensálkom štýle. Aj napriek pokročilej hodine stále podávali obedové menu, ktoré je tak oproti a lá carte cenovo výhodne. Úžasné polievky a exkluzívne pripravený filet zo pstruha so zemiakovou kašou. Z jednoduchého jedla sa dá pripraviť gastronomický zážitok. Milý personál, ktorý sa o nás staral naozaj zodpovedne. Po obede nám ponúkli kávu. Robia tu Montecelio a espresso bolo výborné.

Nevýhodou zariadenia je jeho umiestnenie ale ak je pekné počasie, prechádza priamo z centra mesta je skvelou voľbou!

Keď piť tak… Záhir coffee & drinks 

www.zahircafe.sk / facebook

DSC_0064Mekka barovej kultúry. Podnik zariadený v štýle American bar, ktorý počas dňa ponúka kávové nápoje a denné drinky, k večeru sa mení na bar s naozajstným barovým duchom. Doobeda určite odporúčam skvelé cappuccino alebo dokonca filtrovanú kávu. Tú Vám pripravia ako na klasický spôsob, tak aj na ľad. V čase našej návštevy mali pripravený aj Cold Brew. V horúcich dňoch padlo vhod. Filter pripravujú z rôznych svetových pražiarní, vždy podľa aktuálnej ponuky. Personál je oblečený veľmi vkusne a pritom jednoducho. Profesionalita je viditeľná v už samotnej komunikácii. Zárukou kvality v podniku je uznávaný barman Ľuboš Rácz.

V čase našej návštevy bola terasa obohatená o nové sedenie. Farby celej terasy sú geniálne kombinované do najväčšieho relaxu. Na svoje si určite prídu aj priaznivci instagramových fotiek – celé prostredie terasy je farebne dokonale vytvorené.

Večer sme začali pohárom Champagnes G. H. Mumm od Pernod Ricard. Už len to je samotný zážitok, keď si môžte dať pohár v skvelej cenovej relácii a nemusíte tak kupovať celú fľašu. V ponuke sú koktejly všetkých druhov, aj známe klasické aj inovatívne (nové) z rúk samotného majiteľa. Odporúčam začítať sa do menu, ktoré obsahuje skvelé príbehy (opäť z pera Ľuboša).

DSC_0062

Keď zmrzlinu tak… Gio Caffe

www.giocaffe.eu / facebook

Zmrzlinu si v Nitre určite musíte dať! Stoji za to.
Zmrzlinu si v Nitre určite musíte dať! Stoji za to.

V meste sme zastihli až dve prevádzky tejto exkluzívnej zmrzlinárne. Jedna sa nachádza v nákupnom centre Mlyny a druhá, ktorú tvorí iba samotná prevádzka je na námestí blízko fontány. Štýlové slečny pracujúce za barom vás obslúžia s úsmevom. V ponuke majú niekoľko druhov zmrzliny, ktorú vám podľa počtu kopčekov naservírujú do krásnych pohárikov. Atmosféru dotvára dizajnový nábytok. Prevádzku v centre dopĺňa aj terasa.

Bod naviac dávam za hygienicky zabalené a samostatne oddelené lyžičky k zmrzline. Škoda, že sme mali málo času a nestihli sme ochutnať viac. Zmrzlina stracciatella však bola super!

DSC_0025Cestovateľská rada na záver

Mimo spomínaných prevádzok sa určite oplatí navštíviť aj mestský hrad. Samozrejme pešou turistikou, ktorá vás zavedie pomedzi rôzne historické domčeky. Je to krátky výlet s minimálnym vstupným a úžasným pohľadom na celú Nitru z vtáčej perspektívy. Navštíviť Nitru sa naozaj oplatí! 🙂

 


#jestpitspat je ďalším z projektov, ktorému by som sa chcel dlhodobo venovať. Zahŕňa v sebe články, ktoré radia začínajúcim cestovateľom, ale aj občasným dovolenkujúcim či za prácou cestujúcim ľuďom, ktorí hľadajú vhodné ubytovanie, stravovanie a pitie v mestách po Slovensku. Prinášam tak informácie o hoteloch, reštauráciách, bistrách, kaviarňach či baroch, ktoré som sám navštívil a vyskúšal.

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.