fbpx

Busom z Bratislavy na lyžovačku do Álp

Pri pravidelných zimných kolíziách na Donovaloch to z Bratislavy do Tatier máte, čo sa cesty týka, aj na pol dňa. Z roka na rok sa problémom môžu zdať aj nedostatočné snehové podmienky v slovenských lyžiarskych strediskách. Preto dnes vstávam veľmi skoro ráno, aby som o siedmej stihol odchod už ustálenej autobusovej linky z bratislavskych Nív do blízkeho rakúskeho lyžiarskeho strediska.

Uplynulú zimu som vyskúšal niekoľko lyžiarskych stredísk na Slovensku. Zistil som však, a to aj z podnetov čitateľov, že človek z Bratislavy to má nepohodlne ďaleko, prípadne na veľmi dlhú cestu. Bolo treba nájsť iné cesty. Možností bolo pár, no ako si vybrať lyžiarske stredisko tak, aby tam boli podmienky na lyžovanie čo najlepšie a služby k tomu primerane kvalitné?

Podpora cestovného ruchu

Hoci primárnou záležitosťou môjho blogu je podporovať cestovný ruch na Slovensku, zistil som, že Bratislava to má do lyžiarskeho strediska Spital am Semmering – Stuhleck najbližšie. Keď sa k tomu pridruží informácia, že Slovak Lines sem začína vypravovať svoju linku, je to skvelé spojenie ako podporíte slovenskú firmu a zalyžujete si v kvalitnom stredisku u našich južných susedov. Slovak Lines je spoločnosť čerpajúca z dlhoročnej prepravnej tradície, kedy sa z ČSAD (rok 1949), premenovala na SAD Bratislava, a takto fungovala až do roku 2007. Od tohto roku, s novým názvom, vyššou kvalitou cestovania a ďalšími službami, poskytuje štátnu aj medzištátnu dopravu. Bod podpory niečoho lokálneho je teda splnený.

Cesta, príchod ááá lyžujeme!

Cesta trvá niečo okolo dvoch hodín, ale ubehne pomerne rýchlo. Zaujme vás aj pohľad na okolie, ako sa mení príroda z upršanej bratislavskej stanice do krásne zasneženého strediska v Rakúsku. Prichádzate do zimnej rozprávky, kde sneh nie je len na okrajoch vozovky, ale drží sa aj na konároch stromov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Chlpek (@samuelchlpek),

S cenou jazdného si zakúpite hneď aj skipass a teda nemáte žiadne ďalšie starosti pri pokladni. Pri autobuse sa prezujete, oblečiete a vyrážate rovno na lanovku. Tu sa vyveziete 4-sedačkou a na jej konci máte možnosť prestúpiť na 6-sedačaku, ktorá pokračuje ešte vyššie. Tá spodná trať bola trocha neupravená a primrznutá, no hore to bolo už o niečom inom.

Celý deň, za super cenu s viacerými traťami

Priznávam, tento produkt bol v pár rokov moja prvá zahraničná lyžovačka a aj prvá lyžovačka v Alpách, no nenudil som sa. Stále som mal možnosť vybrať si inú trasu. Skúšať a objavovať nové. Neskôr som zistil, že sa tu predsa len nachádza ešte ďalšia lanovka, ktorá vás vyvezie až na vrchol Stuhlecku. „C“ 6-sedačka bola pomerne prázdna. Asi len málo ľudí o nej vie. Možno aj kvôli počasiu, pretože tu na vrhole vládla hmla, ale podmienky na lyžovanie boli skvelé. Čerstvý sneh, upravená trasa a minimum ľudí vytvárajú skvelé podmienky na lyžovanie. A pritom sa stále môžete vrátiť k iným lanovkám alebo k reštaurácii Panorama.

A ceny? Dospelí si zalyžujú už za 65 eur, deti za 59 eur. V cene je doprava, celodenný skipass a autobus stále zaparkovaný na tom istom mieste, ktorý je naviac cez obed, medzi 12:00 hod. a 13:00 hod. k dispozícii na oddych, prípadne jedlo, ktoré si zoberiete so sebou. Alebo si z veľkého výberu jedál môžete vybrať aj v reštaurácii Panorama, kde vás síce čaká priemerná kvalita jedla no s bratislavskými cenami. Na autobusovú stanicu Mlynské Nivy sa ráno môžete dopraviť svojim autom. Parkovanie máte zadarmo po celý deň.

Na obrázku sa nachádza osoba v lyžiarskej výstroji s okuliarmi Oukley a lyžiarskou helmou Uvex. Osoba stojí na svahu lyžiarského strediska Stuhleck

Slovak Lines vás počas zimnej sezóny odvezie priamo z Mlynských Nív až do strediska Spital am Semmering – Stuhleck každý víkend a rovnako aj počas sviatkov. Viac informácií nájdete na ich webe.

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

3 komentáre

 1. Slovak Lines je ruska firma s SK vlastnikmi. Do Semmeringu jazdi aj Nitrabus a asi aj Turancar uz po niekolko rokov. Na SK je vzdy riziko ist lyzovat. Nikdy nevies co majitelia vyparatia. Zastavia sedacky, uravia len pol svahu. Vymyslia si vietor, aby nemuseli pustat lanovky atd.. Portfolio trikov hlavne u TMR je nepreberne.

  1. Dobrý deň,
   ďakujem za komentár! 🙂
   Síce konkurencie jazdia, o Turancare neviem nájsť nikde žiadne plnohodnotné informácie. Nitrabus má samozrejme skibus o ktorom viem. Jazdí z Nitry, Serede, Trnavy a Bratislavy.
   Bol som však vyskúšať práve Slovak Lines, ktorá sme vypracuje nový a pekný autobus a zaujímalo ma správanie tohto prepravcu, vodiča a stevardky ku ľuďom 🙂

   Čo sa TMR týka, budem sa snažiť ich osloviť a vyskúšať ich služby na porovnanie so Stuhleckom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.