fbpx

Bentianna mi pripomína rodinu. Vždy keď ju čo i len ovoniam.

Moje prvé stretnutie s Bentiannou bolo už dávno. Biela hlinená fľaška, s jedinečným uzáverom. Trocha ťažká, no plná informácií. Zvonka i zvnútra. Zvláštne. Už keď ju držíte v ruke, máte pocit, že tento produkt vyniká. Nie je ako ostatné značky. Je prémiová, hoc to nemá napísané veľkými písmenami na obale.

Ako čerstvo dospelý človek som aj ja skúšal rôzne druhy alkoholov. Piť je v tomto veku už legálna činnosť a každý sa do toho vrhá po svojom. Bolo mojou povinnosťou, ako začínajúci barman, poznať to, čo predávam. Vedieť o tom nie len v slovách ale aj v chutiach. Degustoval som preto rôzne destiláty či likéry. Bentianna sa však stala mojou srdcovkou.

dsc_0106Prečo? Pretože rodina. U nás bola vždy tradícia, aby si mužská časť rodiny pred nedeľným obedom vypila za pohárik. Niečoho silného, čo pripraví žalúdok a ochráni pred chorobami po celý týždeň. Do ďalšej nedele. Nebola preto výnimkou v štamperlíku naliatá domáca pálenka. Neskôr sa zohnal horec a zvyk nedeľného utužovania obranyschopnosti sa rozšíril, alebo skôr doplnil, o tento prírodou stvorený unikát. Bentianna ho má. Preto mi jej vôňa od začiatku, čo som sa k nej dostal, nebola cudzia. Ďalšou zložkou bol med. Med u nás doma plnil formu zdravého sladila, ktoré bolo zakázané pridávať do horúcich čajov. Napomínali ma starí rodičia vždy keď som si chcel rýchlo osladiť čerstvo pripravený čaj medom. ,,Stratí všetky liečivé časti“, hovorievali. Aj ďalšia časť Bentianny sa mi spája s nimi. Často si v jesenné a zimné neskoré poobedia krájali pomaranč, grep alebo jablko. Otvorili staré noviny, položili na stôl a šúpali jeden kus za druhým. Mmm, tá vôňa čerstvej kôry. Ochutnávam prvý dúšok slovenského likéru. Čo cítim? Kandizovaný pomaranč a grep. Vôňa spred desiatich rokov. Spomienka.

Oní sú z Bojníc. A Bojničania, tí sa poznajú. Jeden druhého a vedia o sebe navzájom. Joseph Benjamin Benian tu vyrastal a dnes cestuje. Aby ukázal kus svojej rodiny, možno aj svojich spomienok, šíremu svetu. Portfólio Bentianny bolo doplnené o dva prírodné sirupy. J’n’B Brothers Syrups sú jedinečnou novinkou na barovej scéne. Už len ten dizajn. Skvelo prepracovaná etiketa, ktorá hovorí sama o sebe: ,,Toto bude výnimočné“. Prvý z nich, pomenovaný ako Franky’s – po Frankym Branislavovi Benianovi, je pre mňa celý o Vianociach. Otvoríte, ovoniate a cítite medovníky. V tej chvíli ma absolútne nezaujímalo, čo je jeho základnými ingredienciami. Jednoducho vo mne vzbudil tradíciu, ktorú si pamätám ako rodinnú. Druhý, Joseph’s Syrup je veľmi podobný Bentianne. Vonia rovnako. Nezameniteľná chuť vás však opojí a nedovolí vám prísť na to, či ste niečo tak úžasné doteraz jedli alebo pili. Je to unikát. Sám o sebe. A dnes je k dispozícii pre všetkých.

Ak sa k týmto produktom dostanete, jednoznačne ich vyskúšajte. Len tak, zdegustujte a popritom si nalejte čistú Bentiannu. Najlepšie na ľad. Uvidíte, že si všetko, čo vám spoločnosť Taste Evolution poskytne spojíte s exkluzívnou spomienkou. Exkluzívnou, pretože tá je len vo vašej mysli.

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.