fbpx

Nuda v sobotu? 5 bodov prečo prísť na Standart Festival

Foto: Standart Festival

Ako dobre viete, možno aj z môjho predchádzajúceho článku, túto sobotu to v Bratislave bude naozaj vrieť! Stretne sa tu totiž široká kávová komunita. A to nie len tak – za všetkým je Standart Festival, ktorý svoje brány otvorí na nezmenenom mieste, v Sheraton Bratislava Hotel, už túto sobotu (27. mája 2017).

Z roka na rok sa návštevnosť festivalu zvyšuje, čomu prispieva aj samotná práca celého Standart tímu a tvorba skvelého časopisu dostupného (skoro) na celom svete. No možno sa vašou hlavou premávajú pohnútky či na tohtoročný Standart Festival prísť alebo nie. Jednoznačne odporúčam: ,,PRÍÍÍSŤ“! Vychutnať si skvelú atmosféru, dobrú kávu, porozprávať sa s ľuďmi, ktorí svoje hobby pretavili do práce a svoju prácu berú ako tú krajšiu časť dňa. No ak máte stále dilemu, či prísť a navštíviť ho, prinášam vám 5 bodov, kvôli ktorým by ste to určite mali urobiť.

#1 Toľko pražiarní na jednom mieste

Tento rok sa festivalu zúčastní až 15 pražiarní z Európy a Slovenska. Tú zahraničnú časť bude zastupovať napríklad aj Has Bean (UK), Drop Coffee (SE), 3fe (IE), Machhörndl (DE) a mnoho ďalších. Zo Slovenska zas budete mať možnosť ochutnať kávu od Illimité, Diamonds, Green Plantation, Concept, Goriffee, 9 Grams a dobrákáva.eu. Je to nádherný dôkaz toho, že ani domáca scéna výberovej kávy nezaspala na vavrínoch!

S pražiarmi sa môžte z očí do očí porozprávať o ich produkte, ktorý sa (ak ste barista) dostane priamo k vám alebo obkľukou (cez baristu), ak ste hosť. Čo nie je zakázané, je povolené, a tak sa môžete svojim pražiarom zdôveriť so všeličím, napríklad aj s pripomienkami na vylepšenie 😉

#2 Standart Festival je aj o baroch a dobrých cocktails

Áno presne tak! Odkedy sa Coffeefest Slovakia zmenil na Standart Festival, prizval k sebe ďalšie dve zaujímavé témy. A jednou z nich sú práve koktejly a akési nahliadnutie do kvality barovej scény. Dať si počas dňa dobrý drink nie je hriech! Predsa nehovoríme o žiadnom opíjaní ale o vychutnávaní si produktov, za ktorými stoja ľudia s láskou ku svojej práci. Venujte chvíľu svojho festivalového času G&T drinkom (Gin&Tonic), ktoré vám pripravia dva barové tímy. Zo zahraničia príde Bar Termini (Londýn) a Slovensko zastúpi Antique American Bar z Bratislavy.

Tu nie je o čom. Treba prísť a ochutnať.

#3 Počas prednášok sa dozviete informácie, ktoré vás posunú vpred

Foto: Šimon Šiplák - www.heroes.skStephen Leighton z Has Bean, Marco Arrigo z Bar Termini ale i Maťa a Jakub z Mad Drop vám povedia čo to o svojej práci. Každý z iného súdka a po svojom. Budete inšpirovaní robiť kvalitnú gastronómiu od tých najlepších!

Design zastúpi Zolo Kis prezývaný aj Mr. Wood. Porozpráva o práci s drevom, hračkách a o tom, ako hračky formujú prístup detí k pekným veciam.

#4 Atmosféra vás ,,zhltne“ zaživa

Áno, množstvo kávy, skvelé drinky, prednášky od najlepších a štýl budú na vás dýchať z každého rohu. Ale to je len časť. Celú atmosféru musíte zažiť priamo na mieste. A verte mi, nesprostredkuje vám ju žiaden online prenos ani instagramové myday. A ak by vás nedajbože čokoľvek z hore uvedeného omrzelo, čaká vás ešte oveľa viac workshopov, cuppingov ale napriklad aj street food, zmrzlina či donuts.

#5 To najlepšie na záver – Standart Festivalom to nekončí!

Áno, Standart Festivalom to nezačína a ani nekončí. Jednak vás deň vopred čaká Coffeeslava, čo je krásny projekt so zapojením bratislavských kaviarní. No a deň po Standarte sa v mekke výberovej kávy, v Urban House, koná národné kolo Slovak AeroPress Championship, organizované (kým iným ako) opäť Standartom. (No povedzte, nenakladajú si toho na plecia až príliš veľa?). Pre tých, čo by nemali dosť sa môžu zúčastniť krásnej akcie a spoznať možno ďalšieho celosvetového víťaza. Kto vie? 😉

Photo Credit: Standart Festival a Šimon Šiplák – www.heroes.sk

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber podobných!

Nie, nebudem vás otravovať blbosťami. Iba vždy, keď uznám za vhodné, dám vám vedieť o novom článku na mojom blogu. A ak vás to bude otravovať, jednoducho sa z odberu odhlásite. Nič viac a nič menej. To je fér, nie?

[mc4wp_form id=“1784″]

Od Samuel Chlpek

Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia v podmienkach Slovenskej republiky mi nie je ľahostajná. Vždy som sa snažil hľadať akúkoľvek spojitosť medzi gastronómiou a marketingom. Jeho spojenie vie prinášať reštauráciám a hotelom nových klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.